Статистика
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
Каталог статей
Як планшети і телефони роблять наших дітей злими, примхливими і ледачими
Чи цікавилися ви, як гаджети впливають на здоров'я вашої дитини ? Ми розповімо про те, що відбувається з дітьми , якщо вони занадто багато часу проводять зі смартфоном або планшетом в руках .
Мозок дитини більш чутливий до використання електронних пристроїв (планшетів , телефонів , комп'ютерів), ніж багато батьків можуть собі уявити. Повірте, вашому чаду потрібно не так багато часу провести з планшетом в руках, щоб це зробило негативний вплив на його мозок, що розвивається . |
|
Звичайно, багато батьків вірять, що соціальні мережі, електронна пошта і навіть ігри не надають дитині такого ж згубного впливу, як перегляд фільмів зі сценами насильства, сексу і жахів . Насправді, інтерактивне спілкування з комп'ютером з більшою ймовірністю може стати причиною виникнення проблем зі сном , перепадів настрою і навіть порушень вищих функцій мозку, ніж перегляд телевізійних програм .
Ось п'ять найбільш поширених наслідків надмірного захоплення дітей гаджетами.
1. Порушення сну
Яскраве світло від екрану монітора вночі створює помилкове відчуття, що на вулиці день. Це блокує вироблення гормону мелатоніну, який відповідає за регулювання добових ритмів людини. Всього кілька хвилин з телефоном в руках вночі можуть викликати затримку вироблення мелатоніну на кілька довгих годин, що збільшує ризик розвитку гормонального дисбалансу і виникнення запальних процесів в мозку. До того ж високий рівень збудження перешкоджає переходу в фазу глибокого сну, під час якої організм відновлюється.
2. Залежність
Багато дітей знаходяться в жорсткій залежності від користування своїми електронним пристроями, адже розваги, доступні за допомогою цих девайсів, стимулюють викид дофаміну - гормону задоволення. За великим рахунком для мозку немає різниці, що призвело до викиду дофаміну: електронні гаджети або кокаїн - він вимагає ще.
Але якщо систему заохочення мозку занадто часто експлуатувати, щоб отримувати задоволення, то її чутливість поступово знижується і в наступний раз потрібно ще більша стимуляція, щоб домогтися поставленої мети. Так виникає залежність.
Крім того , дофамін впливає на здатність людини до фокусування на завданні і на мотивацію . Таким чином, навіть маленькі зміни в чутливості до дофаміну негативно позначаються на емоційної чутливості дитини .
3. Депресія
Результати досліджень свідчать, що яскраве світло від монітора в темний час доби може стати причиною депресії і навіть суїциду .
Дослідження, що проводились на тваринах, показують, що світло від монітора до або під час сну може стати причиною депресії, навіть якщо тварина не дивиться на екран . Варто відзначити, що деякі батьки дуже неохоче забороняють своїм дітям користуватися цими пристроями, тому що не хочуть зайвий раз засмучувати свою дитину. Насправді, прибравши телефони та планшети подалі від ліжка, ви захищаєте своє чадо від багатьох проблем.
4. Стрес
Численні дослідження доводять, що часте використання електронних пристроїв сприяє виникненню стресу. Стрес викликає зміна в рівні гормонів, що призводить до підвищеної дратівливості. Наприклад, різко збільшується концентрація кортизолу, який може стати причиною стресу. До того ж підвищена збудливість і залежність (від гаджетів, алкоголю і так далі) пригнічують активність лобових часток мозку - області, що відповідає за настрій людини.
5. Зниження фізичної активності
Давно відомо, що прогулянки на свіжому повітрі, спілкування з природою, активність за межами власного будинку запобігають появі стресу, покращують концентрацію і увагу, знижують рівень агресії. Виходить, чим більше часу дитина проводить з електронними пристроями в руках, тим менше позитивний вплив на нього природних регуляторів настрою.
Висновок
У світі комп'ютерів і інтернету заборона дітям використовувати електронні пристрої може виглядати божевіллям. Насправді ж, коли у дитини проблеми, то, залишаючи всі ці гаджети на своїх місцях, вважаючи, що з їх допомогою вона розслабиться, ми робимо тільки гірше. Навпаки, віддаляючи дитину (хоча б на час) від всього цього, ми дозволяємо його нервовій системі відновитися і повернутися в нормальний стан. Цим ми робимо перший крок на шляху до того, щоб допомогти дитині стати стриманою і спокійною, а значить, і більш щасливою. |
|
Категорія: Для турботливих батьків | Додав: irinasemenuk12 (19.02.2017)
|
Переглядів: 523
| Рейтинг: 0.0/0 |
|
|