Четвер, 26.12.2024, 15:29
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

Сайт вчителя початкових класів  

Меню сайту
Гарного дня
Знаменні дати
Календар України
Міні-чат
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Статистика

Онлайн всього: 9
Гостей: 9
Користувачів: 0

Безпека життєдіяльності

 

Правила пожежної безпеки під час святкування Нового року:

  1. Щоб   свято  не  затьмарилось   пожежею,   необхідно  дотримуватись  таких правил:
  2. Ялинка має стояти на стійкій основі.
  3. При виявленні несправності святкової ілюмінації (блимання лампочок,іскріння) слід одразу її вимкнути.
  4. Не можна прикрашати ялинку целулоїдними іграшками.
  5. Дітям забороняється купувати та використовувати піротехнічні засоби: феєрверки, петарди, ракети!
  6. Пам'ятай! Щороку збільшується кількість людей, які отримали травми через недотримання правил користування піротехнікою.                                          

Переглянути "Безпека на дорозі"тисни тут

 

10 цілющих напоїв від простуд

1.Теплий чай з лимоном.  Якщо ви застудилися, першим ділом приготуйте неміцний чорний ябо зелений чай, в який додайте 1 ч. л. меду. Дуже важливо не додавати мед і лимон в окріп, щоб зберегти їхні корисні властивості.

2.Малиновий чай з квітками липи. З сухих квіток липи заваріть чай, додайте в нього сухі ягоди і листя малини. І залишіть настоюватися на 30 хвилин. Якщо ягід малини немає, підійде малинове варення. 

3.Шипшиновий чай. Ні для кого не секрет, що шипшина - ідеальне джерело вітаміну С. Подрібнені сухі плоди шипшини (3ст.л), залийте 0,5 л окропу і залиште в термосі на ніч. Вранці процідіть і пийте 1/2 склянки 4 рази на день за 30 хвилин до прийому їжі. 

4.Морс журавлинний або брусничний. Журавлина і брусниця - це просто унікальні засоби по своїм бактерицидним властивостям. Для приготування морсу розітріть ягоди журавлини або брусниці з цукровим піском (3:1). 2 ст.л. суміші залийте 0,5 літрами теплої води. 

5.Гаряче молоко з мінеральною водою. Якщо у вас з'явився кашель, приготуйте гаряче молоко з лужною водою (Боржомі). Даний напій буде сприяти відходженню мокротиння. 

6.Молоко з часником. Цей екстрений засіб допоможе вам стати на ноги за одну ніч. У тепле молоко потрібно додати 10 крапель соку часнику, і випити на ніч. 

7.Компот із сухофруктів. Перевірений і всім відомий з дитинства засіб. Відвар із сухофруктів має загальнозміцнюючу і пом'якшувальну дію при застуді. 100 г сухофруктів перебрати, великі фрукти нарізати. Всі сухофрукти ретельно промити в теплій воді. Спочатку варити яблука і груші до м'якості протягом 30 хв, додавши цукор (3 ст.л. на 1 л води), потім урюк і чорнослив, і під кінець за 5 хв до закінчення варіння додати родзинки і курагу. У готовий компот можна додати сік лимона або апельсина, мед. 

8.Імбирний чай з лимоном. Допоможе в холодні осінні дні, зміцнить імунітет і підвищить вашу працездатність. 1 склянку гарячої води змішати з 1 ст.л. меду, 1 ст.л. соку лимона, 0,5 ч.л. подрібненого імбирного кореня і дрібкою кориці. Можна додати в чай трохи сухого подрібненого листя м'яти. 

9.Глінтвейн. Відмінний засіб від застуди та просто смачний, корисний, зігріваючий напій! Змішати прянощі, додати 100 мл води, довести до кипіння, зняти з вогню, настояти 10 хв. Процідити. Нарізати апельсин кружечками. Змішати вино, відвар, цукор і часточки апельсина. Все довести до кипіння, але не кип'ятити! У глінтвейн можна додавати також мед, яблука, родзинки. Подавати гарячим. Пити краще на ніч, щоб відразу в ліжко, а в ноги покласти теплу грілочку. 

10.Ромашковий чай. Ромашка - м'який протизапальний засіб. У поєднанні з липою та медом є добрим протизастудним засобом. Приготування чаю: взяти по 1 ч.л. квіток ромашки і квіток липи, заварити 1 склянкою окропу, настояти 20 хв, процідити. Пити по 1/3 склянки 3 рази на день до їжі. Можна додати мед.

     Правила поведінки взимку для дітей

Правила поведінки взимку для дітей   Завжди прогулянки зимовим вулицях дітям дарують радість. Катання на санчатах, ковзанах, лижах, ліплення сніговиків і просто гра в сніжки - це так захоплююче, весело і корисно для малюків. Однак з зимовим часом пов'язані і деякі проблеми. Так, безпека дітей взимку - це те, про що слід думати батькам насамперед. І мова йде не тільки про банальні застудах . Недотримання правил поведінки на вулиці взимку для дітей може закінчитися серйозними травмами. 
Техніка безпеки 
Щоб убезпечити дитину від будь-яких неприємностей під час зимової прогулянки, слід подбати про дотримання ряду правил. По-перше, одяг. Вона повинна бути теплою, багатошаровою, вільної. Що стосується взуття, то краще зупинитися на легких і зручних чобітки або черевики з неслизькою підошвою. Якщо на вулиці менше 10 градусів морозу, то спеціальний крем, нанесений на руки й обличчя, дитині не зашкодить. 
  Попередьте дитину про те, що таке невинне заняття, як кидання сніжків, може приховувати небезпеку. Справа в тому, що під снігом, який малюк бере руками, можуть перебувати осколки скла, дріт, тріски і звичайне сміття. Крім того, чим би не займався на вулиці дитина, від схилів дахів варто триматися подалі, адже в будь-яку секунду на нього може впасти бурулька або ком снігу. 
                                                                                                                     Гірки і катки 
  Діти молодшого та середнього шкільного віку дуже часто віддають перевагу катанню на гірках. Тут важливо бути уважним і дисциплінованим. Поясніть дитині, що навіть під час веселого активного проведення часу не можна забувати про правила поведінки на льоду взимку. Перш, ніж з'їхати з гірки, треба озирнутися по сторонах, щоб переконатися у відсутності інших дітей на дорозі. Крім того, важливо оглянути місце спуску, адже в'їхати в дерево або паркан не тільки неприємно, але й боляче. Не можна підніматися на гору стежкою, яку використовують для спуску. Її необхідно обходити з іншого боку. 
Будь водойму, який використовується в якості ковзанки - місце небезпечне. Краще його уникати. Правила безпеки на водоймах взимку зазначено, що лід може вважатися міцним, якщо його товщина перевищує 10 сантиметрів, але малоймовірно, що хто-небудь перевіряв товщину льоду на найближчому озері. 
Безпека в будинку 
Питання пожежної безпеки взимку варто приділити особливу увагу. Якщо у вашому будинку опалення централізоване, то хвилюватися не про що. Однак печі та інші опалювальні прилади, що використовуються в цей період, становлять небезпеку. Поясніть дитині, що не можна сушити речі на електричних нагрівачах. Якщо у вашому будинку є піч, не дозволяйте дитині топити її, наближатися впритул. 
Бережіть себе і своїх дітей!  

Основні правила безпеки для дітей взимку

На жаль зимовий час має і свої мінуси – застуда, удари, переохолодження, обмороження. Цей перелік можна ще продовжити, але …..

Як же убезпечити свого малюка від неприємностей на прогулянці взимку?
У цьому нам допоможуть дуже прості і всім знайомі правила безпеки для дітей взимку. Нагадаємо їх сьогодні ще раз.
Сильний пронизливий вітер і низька температура – це основні фактори ризику для дитини.
Тому малюк повинен знати:

Одягати рукавички, шапку, застібати всі гудзики потрібно ще до виходу на вулицю. Оскільки холодне повітря може проникнути під одежинку;
Періодично заходити в будинок, щоб зігрітися і зняти вологий одяг;
Не можна залишатися на вулиці коли заметіль або дуже сильний мороз і вітер;
Не можна гризти бурульки і є сніг. Оскільки сніг дуже брудний в ньому можуть бути токсичні речовини. Та й чи можна запросто простудитися;
Не можна прикладати язичок до металу;
Потрібно ходити посередині тротуару, подалі від дахів будинків. Адже з даху будинку може впасти велика брила снігу разом з бурульками;
Коли на тротуарі суцільний лід, ходити потрібно маленькими кроками, наступаючи при цьому на всю підошву;
Не можна стоячи кататися на санках, а на лижах і ковзанах кататися потрібно тільки в спеціально відведених місцях;
Якщо на гірці багато дітей, не можна штовхатися й битися. А якщо гірка розташована поруч з дорогою, або поруч багато дерев або паркан, то для гри краще підшукати інше місце;
Сніжки ліпити невеликі, кидати їх не дуже сильно, а кидати в обличчя взагалі заборонено.
Батькам же потрібно подбати:

Одягти яскраву верхній одяг для дитини, яку легко помітити на відстані;
Вибрати для малюка відповідний час для прогулянки, адже взимку темніє дуже швидко. І доводитися повертатися додому тоді, коли на вулиці горять ліхтарі.
Тому, особлива рекомендація, надягати на куртку і на взуття дитини спеціальну светоотражающую смужку. Або можна прикріпити невеликі світловідбиваючі іграшки. Зазвичай вони кріпляться на рюкзак дитини. У темряві така смужка стане помітнішою і водій швидше її побачить. Що особливо важливо, адже швидко зупинити машину на слизькій дорозі практично неможливо;
Слідкуйте за станом снігу, не дозволяйте дітям будувати печери і тунелі зі снігу, який може обвалитися;
Простежте, щоб дитина не грав біля дороги і в зоні роботи снігоприбиральної машини;
Якщо у вас не дуже високий будинок, регулярно очищайте дах від снігу і бурульок, і не дозволяйте дитині самій зривати бурульки з даху.
Це основні правила безпеки для дітей взимку. І виконувати їх зовсім не складно.

 
 

 

Пам’ятка з профілактики грипу та інших респіраторних

захворювань

ГРВІ – це велика група гострих вірусних захворювань, які характеризуються повітряно-крапельним шляхом передачі та переважним ураженням верхніх дихальних шляхів. Грип є найбільш поширеним гострим респіраторним вірусним захворюванням, особливість якого у надзвичайно швидкому поширенні і вираженій інтоксикації. Механізм передачі вірусу грипу – повітряно-крапельний. Грип може призвести до тяжких ускладнень з боку легеневої, серцево-судинної, нервової, ендокринної систем.
Профілактика захворювань.
Профілактичні заходи спрямовані насамперед для підвищення резистентності організму до дії збудників грипу, а також інших ГРВІ та ГРЗ.
Ефективними, особливо у період підвищення захворюваності, фахівці відзначають наступні методи профілактики:
- повноцінне харчування з включенням вітамінів у природному вигляді;
- загартовування та часте провітрювання приміщень, вологе прибирання приміщень з дезинфікуючими засобами;
- вживання загальнозміцнюючих та тонізуючо-імуномодулюючих препаратів та препаратів цілеспрямованої імуностимулюючої дії.
Високоефективними є рекомендації загального санітарно-гігієнічного спрямування, зокрема:
- часто мити руки з милом, особливо після відвідування закладів загального користування;
- прикривати ніс та рот хустинкою (або одноразовими серветками), особливо при кашлі та чханні;
- для профілактики широко застосовувати засоби нетрадиційної (народної) медицини, гомеопатичні препарати, оксолінову мазь, овочі з фітонцидами (часник, цибулю).
На що необхідно звернути увагу:
- Існують деякі особливості клінічного перебігу грипу у різних вікових группах. У дітей молодшого віку передусім можуть з’явитися симптоми нейротоксикозу (блювання, судоми) навіть на тлі субфебрильної температури тіла. У осіб похилого віку на тлі ГРВІ загострюються серцево-судинні захворювання, активуються хронічні вогнища інфекції, що суттєво впливає на клінічні прояви грипу.
- Захворювання здебільшого починається гостро, з проявів загальної інтоксикації (озноб, відчуття жару, сильний головний біль, біль в очах). Хворого турбують загальна слабкість, ломота в попереку, крижах, суглобах, м’язовий біль, порушується сон. Привертає увагу вигляд обличчя хворого: гіперемія, одутлість, блискучі очі — загалом воно нагадує обличчя заплаканої дитини. Інкубаційний період при грипі коливається від декількох годин до 3 діб.
- Здебільшого на другу добу хвороби з’являється сухий кашель, починає турбувати біль у грудях. На 3-5 добу кашель м’якшає, з’являється незначна кількість слизового мокротиння. Носове дихання порушене через набряк слизової оболонки.
- Вже в перші години температура тіла може сягати 39-40°С, утримуватись на такому рівні 2-3 доби. Проте, якщо в подальшому гарячка продовжується, або розвивається її друга хвиля (загалом триває довше 5-7 діб), це свідчить про розвиток бактеріальних ускладнень.
- Лікування ГРВІ та грипу є складною проблемою, тому його має визначати лікар. Не потрібно займатись самолікуванням, це небезпечно! При своєчасному і правильному лікуванні хвороба закінчується повним одужанням.

                                                            Прес-служба МОЗ України

Як навчити дитину бути обережною

       Кожний з нас неодмінно застерігає свою дитину, щоб та трималась подалі від незнайомих людей, та чи розтлумачуємо ми дітям, що стоїть за цими словами? Напевно, ні. Тож на що звернути увагу і як навчити дитину бути обережною?
     Діти часто оцінюють людей за їх зовнішнім виглядом. Той, хто виглядає красиво, сприймається ними як «гарний», неохайна ж людина здається «поганою». Проведіть невеликий експеримент: попросіть дитину уявити собі когось непривабливого, брудного, розпатланого, і нехай малюк розповість вам про те, що він думає про цю людину, а потім попросіть, щоб дитина уявила собі людину симпатичну, добре одягнену, причесану, і поспостерігайте, як зміниться сприйняття цього незнайомця в очах вашого малюка.
    Після цього поясніть дитині, що брудна людина може бути бездомною і просто не має можливості виглядати інакше. Вона може бути доброю й навіть шляхетною людиною, яка за певних причин опинилась у біді, але її зовнішність лякає нас і змушує триматись подалі від неї. Тим часом люди, які по-справжньому небезпечні, часто привітні й доброзичливі, а їх вік не має жодного значення – це може бути товариський підліток або літній чоловік із зовнішністю доброго і щирого дідуся.
Ваша дитина повинна знати, що таких людей можна зустріти скрізь: на вулиці, у парку чи в торговому центрі. Тому важливо, щоб дитина завжди намагалась перебувати в товаристві інших людей. Адже людина з поганими намірами не захоче мати свідків. Батьківська мудрість полягає в тому, щоб обговорити з дітьми те, як діють такі «підозрілі» люди, розповісти їм про «підводні камені», що приховують у різній поведінці незнайомці. Завдяки цьому (у разі небезпеки) дитина зможе розпізнати проблему і швидко відреагувати.
Як ми можемо навчити наших дітей бути пильними?


Правила, дотримання яких допоможе дитині уникнути небезпеки:

  • завжди перебувай у компанії інших дітей, не ходи один, якщо це можливо;
  • дотримуйся безпечної дистанції з незнайомими людьми – не менше ніж на відстань витягнутої руки – це дасть час на реакцію;
  • не бери в незнайомців цукерки, подарунки, гроші і т. п.;
  • будь обережним, якщо хтось просить тебе про допомогу і вмовляє підійти до машини. Не підходь;
  • не вір, якщо хтось каже, що знає твоїх батьків;
  • ніколи не повідомляй своє ім'я та прізвище, адресу, номер телефону або будь-яку інформацію про себе тому, кого ти не знаєш;
  • якщо ти знаходишся вдома один, не відкривай двері нікому, кого не знаєш;
  • по телефону не розповідай незнайомим людям про те, що ти вдома один. Скажи, що мама й тато зараз зайняті, зателефонують пізніше.

Про що ще варто знати батькам?

  • не підписуйте речі дитини, тому що це дозволяє покликати її, звертаючись до неї на ім’я та прізвище, що відразу ж викликає довіру;
  • семирічна дитина все-таки ще занадто мала, щоб самостійно ходити на дитячий майданчик;
  • просіть дитину, щоб вона завжди йшла додому по одній і тій самій дорозі й не скорочувала шлях;
  • налаштуйте в її телефоні швидкий набір номера 102 і покажіть, що необхідно натиснути для виклику;
  • придумайте секретний пароль. Ним може бути будь-яке слово або фраза, відома тільки вам і вашій дитині. Якщо раптом хтось до неї звернеться і скаже, що прийшов нібито на ваше прохання, дитина повинна буде попросити цю людину сказати їй пароль.

У спілкуванні з підозрілими людьми навчіть дитину правила «трьох кроків»

Розкажіть і поясніть дитині, що кожний з нас має таку дуже важливу властивість, як інстинкт, а тому, якщо він відчує, що щось не так, то повинен довіритися своєму внутрішньому відчуттю. Правило «трьох кроків» передбачає наступне. Якщо хтось зупинить дитину, вона повинна:

  • 1. Сказати «ні» або, якщо знадобиться, почати кричати.
  • 2. Швидко піти або втекти від цієї людини.
  • 3. Попросити про допомогу інших дорослих.

Це просте, але дуже важливе правило безпеки, яке не дозволяє втягнути дитину в небезпечну розмову. Постарайтесь відпрацювати різні ситуації, у кожній з яких дитина буде проробляти ці «три кроки». Повторюйте стільки разів, скільки буде потрібно для вироблення потрібної звички. Пам'ятайте: дитині важко протистояти дорослій людині. Тому вона повинна знати, що відповідати дорослому «ні» абсолютно нормально й дозволено!

Місія батьків полягає в тому, щоби зміцнити в дітях упевненість у собі і виховати самостійність. Діти мають право знати те, що може загрожувати їх безпеці, а також те, що робити в небезпечній ситуації, яка вже виникла. Спілкування тут відіграє величезну роль. Розмовляйте з ними про це!

                                                                                            Джерело інформації  http://childdevelop.com.ua/articles/upbring/244/

Вимоги безпеки для учнів під час канікул

 

1. Загальні положення

Відповідно до Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 01.08.2001 № 563, перед початком канікул у навчальних закладах проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності з учнями. Ці інструктажі містять правила поведінки учнів під час канікул.

Використання педагогічними працівниками загальноосвітніх навчальних закладів цих Методичних матеріалів під час проведення інструктажів з урахуванням вікових особливостей учнів дозволить ознайомити їх з ризиками та  небезпекою, що можуть очікувати під час канікул, та запобігти виникненню нещасних випадків.

Інструктаж з безпеки життєдіяльності (первинний), який знайомить учнів з правилами поведінки під час канікул, проводить класний керівник перед початком канікул на виховній годині з реєстрацією у журналі реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності.

Питання безпеки, які мають висвітлити педагогічні працівники під час проведення інструктажу перед початком канікул, можна розділити на такі теми.

2. Вимоги безпеки дорожнього руху, правила поведінки на автодорогах, залізниці, у транспортних засобах

Безпека учнів під час перебування на вулиці починається з безпеки дорожнього руху, оскільки вони є учасниками дорожнього руху і повинні виконувати основні правила і положення згідно з Правилами дорожнього руху України, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306 (зі змінами), які встановлюють єдиний порядок дорожнього руху на всій території України:

  • рух тротуарами та пішохідними доріжками та рух за відсутності пішохідних доріжок чи тротуарів або за межами населеного пункту;
  • перехід проїжджої частини вулиць;
  • правила руху дорогою (вулицею) на велосипеді, мопеді.
  • правила поведінки у залізничному транспорті та поблизу залізничних колій;
  • правила безпеки під час перебування в транспортних засобах (річковий, автомобільний, міський електротранспорт, метро).

3. Правила пожежної безпеки під час канікул:

  • використання електроприладів у побуті;
  • пожежі в приміщенні, лісі, правила поведінки під час пожежі.

4. Правила поведінки в громадських місцях:

  • перебування в громадських місцях, участь у масових заходах;
  • перебування на дитячих майданчиках, гойдалках.
Люблю Україну
Першокласники 2015
Другокласники 2016
Випускники 2019
Календар
«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Copyright MyCorp © 2024